DiCaprio'nun ELİNİ kestiği, oyuncuların çıldırdığı 7 Doğaçlama Sahne

Fortnite'I bedava indirme linki: https://pixly.go2cloud.org/SHs5

Doğaçlama sinemanın en sevdiğimiz özelliklerinden biri. En iyilerini sizlerle paylaştık.

Önceki doğaçlama videomuz: https://goo.gl/8eU4P6

Kaptan Marvel fragman incelemesi: https://goo.gl/Dr7xbX
Nüfusun %50'sini Öldürmek - Thanos: https://goo.gl/pYQe16

Loki dizisi geliyor! https://goo.gl/yqcgkk
Jim Carrey geri döndü: https://goo.gl/A9Tq4a

Neden kimse Clark Kent'in Superman olduğunu anlamıyor? https://goo.gl/fm5Ga9
Bu Sahnede Kamera Nerde? https://goo.gl/9qMhE6

Instagram sayfamız: https://goo.gl/UWFPG4
Twitter: https://twitter.com/filmelestiriler

Doğaçlama dünyanın en eğlenceli şeylerinden biri. Sinemada her bir sahne için saatler harcanıyor ve her şeyin güzel ve iyi gözükmesi isteniyor. Oyuncular genelde yapay bir ortamın içindeyken doğal gözükmeye çalışıyor. Bu doğallığı bize aktarmanın en güzel yollarından biri de doğaçlama. Bu arada tamamen doğaçlama olan şu videomuzu izlemediyseniz bir bakmanızı öneririz.

Geçtiğimiz videoda Dwayne Johnson’nın mükemmel doğaçlamasını göstermiştik. Bugün de harika sahneler sahibiz.

İlk sahnemiz Django Unchained’den geliyor. Tarantino kankamız, DiCaprio, Brad Pitt ve Margot Robbie’yle önümüzdeki sene bir film çıkaracak. Tarantino ve DiCaprio, Django sırasında çok yakın çalışmıştı. Oyuncumuz film için araştırma yapıp Tarantino’ya bazı kitaplar önermişti ve yönetmen de uygun gördüğü şeyleri filmde kullanmıştı.

Ancak asıl olay DiCaprio’nun filmin çekimleri sırasında elini masaya vurduğu için bir bardak kırıp elini kanatması. DiCaprio eli kesik bir şekilde oynamaya devam ediyor. Bu bana yetmez diyor ve kanlı elini başka bir oyuncunun suratına sürüyor. Biliyorsunuz, kanaması olan bir insan başka bir insana dokunsa bile hastalığını geçirebilir. Bilmiyorsanız da elinizi kesip birine dokunmayı deneyin ve tepkisine bakın. Şaka, yapmayın. Leonardo DiCaprio değilseniz kesinlikle böyle bir şey yapmayın.

Şimdiki sahnemiz direkt olarak New York’u anlatıyor. Bu klasikleşmik repliği Rick and Morty’de de görmüştük.

Harika bir filmde geçen sahne kalabalık ve tahammülsüz şehirleri inanılmaz anlatıyor.

Ofis dizisini duymayan yoktur. Bu dizinin bir bölümünde ofisteki insanlar homofobik olmadığını kanıtlamaya çalışıyor. Sahnede Steve Carrell’in karakteri kanıtlamayı biraz ileri götürüyor ve karşısındaki oyuncuyu direkt olarak dudağından öpüyor.

Şimdiki sahnemiz muhtemelen Infinity War’un en komik sahnesi. Guardians of the Galaxy ve Yenilmezler’in buluştuğu sahne harikaydı. Özellikle de bu bölüm.

Senaristin açıklamasına göre normalde diyalog burada bitiyormuş. Ancak Dave Batista muhteşem bir doğaçlama yaparak herkesi şaşırtmış. Oyuncunun ilerki filmlerde oynayıp oynamayacağı malesef belli değil. Bunu şu videomuzda açıklamıştık.

Thor Ragnarok’ta Hulk ve Thor’un dövüşmeden önceki sahnesi anlamı açısından önemli. Amerika’da Make a Wish diye bir toplum örgütü var. Bu arkadaşlar hastalığı olan çocukların hayallerini gerçekleştirmeye çalışıyor. Bu çocuklardan biri bir gün Thor Ragnarok’un setine gidiyor ve sahne için Chris Hemsworth’ta Hulk’la iş arkadaşı olduğunu söylemesini istiyor. Oyuncu bu mantıklı istediği değerlendiriyor ve sonunda sahneyi filmde kullanıyorlar.

Age of Ultron’da Hawkeye’ın sinir olduğu için Quicksilver’a ok atıyormuş gibi yapıp kimse görmez deyişi de doğaçlama. Hem de iyi bir doğaçlama.

Doğaçlama olan bir başka sahneyse Tom Holland’ın Infinity War’daki en önemli sahnesi. Eğer filmi izlemediyseniz şu dakikaya geçebilirsiniz.

Tom Holland’ın ölüm sahnesi şöyle olmuş:

Heath Ledger harika bir oyuncuydu. Kendisi uygun gördüğü zamanlarda senaryoda yazılanları değil, kendi sözcüklerini kullanıyordu.

Netflix’in yakın zamanda çıkaracağı Roma filminin direkt olarak anlatılabilecek doğaçlama sahneleri olmasa da filmin çoğu doğaçlama. Normalde filmler izlendiği sırayla çekilmiyor.

Bu sahnemizse Lego Movie’den geliyor. Şu karakteri seslendiren Morgan Freeman sahne boyunca bir sürü süper-kahraman ismi söylüyor. En sondaysa Gandalf ve Dumbledore’un isimlerinden bahsediyor.

Son sahnemiz hem dramatik hem de komik film 50/50’den. Filmin çekilen ilk sahnesinde şu iki arkadaşımız radikal bir doğaçlama kararı almış ve Joseph Gordon Levitt’in saçını kazınmasına karar vermişler. Çekimler sırasında iki oyuncu da tek şansları olduğu için oldukça gerilmiş. Ancak sahne filmde iyiydi. Merak etmesinler.

Hoşçakalın.

#filmegitmedenönce